Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Początek roku szkolnego zawsze się wiąże z dużymi wydatkami. Na pierwszym spotkaniu rodziców zawsze jest omawiany harmonogram wydarzeń. W tym harmonogramie zawsze uwzględniane wycieczki szkolne. Organizacja wycieczki wiąże się z koniecznością zapewnienia dziecku ubezpieczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia szkolnego.

Ubezpieczenie szkolne – co obejmuje?

Na ogół należy przyjmować, że każde ubezpieczenie szkolne jest ubezpieczeniem mającym na celu chronić zdrowie i życie dziecka. Rodzice, wykupując taką polisę, gwarantują sobie wypłatę świadczenia w przypadku śmierci, wypadku, uraz czy wszelkich zdarzeń mogących spowodować uszczerbek na zdrowiu. Dziecko objęte taką polisą może otrzymać odszkodowanie w następstwie uszkodzenia głowy, narządów słuchu i wzroku, szyi, brzucha, kręgosłupa, narządów płciowych miednicy czy kończyn. 

Polisa zwłaszcza się przydaje, gdy dziecko na wyjeździe niefortunnie złamie rękę czy wybije sobie palec. Opisując także temat ubezpieczenie szkolne, co obejmuje, należy wspomnieć, że polisa nie obejmuje leczenia w przypadku nowotworów czy sepsy. Oczywiście jest taka możliwość, jednak to wymusza konieczność wykupienia szerszego pakietu. Wszystko tak naprawdę jest uzależnione od zakresu ubezpieczenia. Każde towarzystwo ubezpieczeń oferuje różne warianty ubezpieczeniowe. To daje szerokie możliwości, aby dopasować odpowiedni wariant do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie szkolne – co obejmuje zakres rozszerzony?

Ubezpieczenie dla dziecka przed wycieczką może zostać także rozszerzone, jeśli rodzice tego chcą. Oczywiście każda ubezpieczalnia oferuje różne warianty rozszerzone, dlatego warto przeanalizować różne propozycje. Jednak można przyjąć, że wariant rozszerzony obejmuje zwrot kosztów antybiotykoterapii do określonej kwoty, zwrot kosztów związanych z wizytą lekarską, ubezpieczenie przed hejtem w sieci i zapewnienie psychologa, pomoc psychologiczną, zwrot kosztów w przypadku koniecznych operacji plastycznych czy zasiłek dzienny, jeśli sytuacja wymusiła na dziecku przerwanie nauki. 

+0